top of page

Skulptūros ir vitražo centro MENO FESTIVALIS – Akmens perspektyvos

IMG_4284.jpg

Liepos 20 d. Skulptūros ir vitražo centras kviečia į jau šeštąjį Meno festivalį! Festivalio programoje lankytojų lauks atviros centro rezidentų studijos, parodos, ekskursijos, įvairūs meniniai užsiėmimai bei muzikos scena su gyvais pasirodymais.

 

Šių metų Meno festivalio tema – „Akmens perspektyvos“

 

Jau šeštąjį kartą organizuojamas Skulptūros ir vitražo centro Meno festivalis išsiskiria nuo praėjusių pristatydamas festivalį vienijančią temą „Akmens perspektyvos“. Liepos 20 d. vyksiantis Meno festivalis kvies pažinti akmenį kaip materiją ir pažvelgti į ją iš įvairių požiūrio kampų – geologinės, archajinės, meninės ir t.t. Festivalio metu bus pristatomos su akmens tematika susijusios parodos, performansai, video darbai bei paskaitos. Festivalis taip pat išlaiko pagrindinį savo tikslą – supažindinti festivalio svečius su Skulptūros ir vitražo centru, jo istorija bei čia reziduojančiais menininkais. Festivalio dalyviai galės įsitraukti į dviejų rūšių ekskursijas – orientuotą į Skulptūros ir vitražo centro istoriją arba vedančią pro parodas ir atviras menininkų studijas, pristatant dabartinius jų kūrybinius procesus.

Meno festivalio metu bus pristatomos net trys parodos: SIVC rezidentų skulptūrų ir instaliacijų paroda (kuratorius – Vidas Simanavičius), akmens apdirbimo įrankių ir įnagių paroda kurią lydės paskaita apie jų naudojimo ypatumus (kuratorius – Daumantas Kučas), bei gegužės mėn. vykusių edukacinių dirbtuvių metu sukurtų akmens kūrinių – mėgėjų meno paroda (kuratorė – Aušra Jasiukevičiūtė). Festivalyje taip pat laukia Simono Kuliešiaus tapybos darbų pristatymas, Ievos Juršėnaitės prisistatymas Indrės Ercmonaitės kuruojamoje mini galerijoje „Neverk“ bei video filmai apie akmens meistrystę. Lankytojų lauks įvairūs meniniai performansai, paskaitos ir užsiėmimai: Tauro Kensmino audiovizualinis performansas „Rock ‘n‘ Rock“, Mariaus Zavadskio butaforinių akmenų kolekcija, geologės Olgos Deminos ekskursija po akmenyną ir pasakojimas apie akmens pasaulį, titnago skaldymas su skulptoriumi Algimantu Kensminu. Vizualiuosius menus festivalyje papildys muzikos scena bei ten organizuojami Lietuvos grupių ir DJ pasirodymai, na ir be abejo, festivalį tradiciškai vainikuos Martyno Maziliausko kurta ugnies skulptūra.

 

Parodose prisistatys ir savo studijas atvers žinomi Lietuvos menininkai

 

Skulptūros ir vitražo centre šiuo metu reziduoja per 30 puikiai žinomų Lietuvos menininkų, kurių darbai atsidurs eksponuojamose parodose, o taip pat su autoriais bus galima artimiau pabendrauti aplankant jų atviras studijas. Festivalyje prisistatys skulptoriai ir dailininkai: Vaida Andrašiūnaitė, Jonas Aničas, Ervinas Blažys, Jonas Čepas, Indrė Ercmonaitė, Liutauras Griežė, Aušra Jasiukevičiūtė, Mindaugas Junčys, Tauras Kensminas, Daumantas Kučas, Simonas Kuliešis, Žilvinas Landzbergas, Gintaras Mikolaitis, Kęstutis Musteikis, Mykolas Sauka, Vida Sevrukienė, Vidas Simanavičius, Mindaugas Šnipas, Justina Tarasovaitė, Rytis Urbanskas, Asta Vasiliauskaitė, Kazys Venclovas, Marius Zavadskis; taip pat vitražistai ir stiklo menininkai: Saulius Ercmonas, Dalia Truskaitė, Edita Utarienė.

Festivalio muzikos scenoje – gyvi atlikėjų, grupių ir DJ pasirodymai

 

Meno festivalio metu pagrindinėje muzikos scenoje pasirodys Studio Maruko, Mielos Merginos,, Kanalizacija, Girių Dvasios bei DJ Paul Sadness. O viso festivalio metu pievoje savo programą transliuos festivalio partneriai – Radio Vilnius.

 

Meno festivalis vyks liepos 20 d. Skulptūros ir vitražo centre (Dariaus ir Girėno g. 25, Vilnius).

Festivalio pradžia 12 val. Įėjimas atviras ir nemokamas.

Festivalį organizuoja: Lietuvos dailininkų sąjungos Skulptūros ir vitražo centras

Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Partneriai: Lietuvos dailininkų sąjunga, UAB „Mesta“, „Faktura Studio“, „Elektroplazma“, „Piksel“, „Radio Vilnius“

FESTIVALIO PROGRAMA

MENAI IR UŽSIĖMIMAI

 

 • Atviros menininkų studijos

 • Ekskursija po parodas ir menininkų studijas (reikalinga registracija)

 • Ekskursija po istorinį Skulptūros ir vitražo centrą (reikalinga registracija)

 • Ekskursija „Akmenų pasaulis“ su geologe Olga Demina

 • Audiovizualinis performansas „Rock ‘n‘ Rock“ (aut. Tauras Kensminas)

 • Žaidimas-performansas dailininkų trišalis futbolas (aut. Vidas Simanavičius)

 • Titnago skėlimas su skulptoriumi Algimantu Kensminu

 • Paroda-paskaita apie akmens apdirbimo įrankius ir įnagius (aut. Daumantas Kučas)

 • Butaforinių akmenų kolekcija / žaidimas „Sizifas“ (aut. Marius Zavadskis)

 • Ugnies skulptūra (aut. Martynas Maziliauskis)

 

MUZIKOS SCENA

 

 • Radio Vilnius

 • DJ Paul Sadness

 • Studio Maruko

 • Kanalizacija

 • Mielos Merginos,

 • Girių Dvasios

Programa dar pildoma ir keičiama.

Pilna programa bei registracija į užsiėmimus bus skelbiama netrukus.

bottom of page