top of page

Skulptūros ir vitražo centras kviečia į kūrybines dirbtuves

2024 m. gegužės mėnesio šeštadieniais Skulptūros ir vitražo centras vėl kviečia į kūrybines dirbtuves! Šios dirbtuvės – tai kasmetinio Skulptūros ir vitražo centro Meno festivalio preliudas, todėl atliepia pagrindinę artėjančio festivalio temą – akmuo. Dirbtuvės bus orientuotos į akmenį, kaip centrinę medžiagą, kurią užsiėmimų metu įvairiais metodais mokysimės skelti, kalti ir komponuoti, susipažinsime su senosiomis ir naujosiomis akmens apdirbimo technologijomis. O sukurti kūriniai bus eksponuojami Skulptūros ir vitražo centro Meno festivalio metu 2024 m. liepos 20 d. Tad kviečiame registruotis į dirbtuves, kurias ves savo srities profesionalai, menininkai-skulptoriai:

 

Daumantas Kučas – skulptorius, kuriantis monumentalius kūrinius, skulptūras, paminklus, aktyviai dalyvauja grupinėse parodose bei rengia personalines parodas. Net septyniolika  jo kūrinių galima pamatyti viešose erdvėse, jis taip pat veda užsiėmimus jaunimui bei rengia performansus skulptūros meno tematika. Dirbtuvių metu autorius pristatys tris senovines akmens skėlimo technikas. Rieduliai dalyvių pagalba bus skeliami naudojant pleištus. Taip pat dalyviai galės išbandyti rankinius įrankius – tašymo, kalimo, o patys drąsiausi - ir pneumatinius plaktukus.

 

Aušra Jasiukevičiūtė – menininkė, nuolat dalyvaujanti grupinėse bei rengianti personalines parodas, kuria skulptūras viešosioms erdvėms Lietuvoje ir užsienyje. Šiuo metu A. Jasiukevičiūtė dėsto 3D dizaino pagrindus Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedroje, o kūrybinėse dirbtuvėse menininkė praves akmens mozaikos dirbtuves. Iš paruoštų skirtingų spalvų ir dydžių akmenėlių dalyviai dėlios akmens mozaikos plytelę. Ant popieriaus bus rengiamas piešinys, uždedamas rėmelis, komponuojami akmenys, kurie galiausiai užpilami cementu.

 

Asta Vasiliauskaitė – skulptorė, kurianti portretus, skulptūras, antkapinius ir monumentalius projektus. Jos kūriniai priklauso Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui bei Kaliningrado katedros muziejui. Ji taip yra Lietuvos slaptųjų piešėjų draugijos narė. Kūrybinėse dirbtuvėse skulptorė rengs šrifto kalimo užsiėmimus. Dalyviai mokysis perkelti šriftą ant akmens ir šriftiniais kalteliais kalti iškilųjį ar įgilintąjį šriftą – inicialus.

 

Mindaugas Junčys – skulptorius, kuriantis monumentalius kūrinius, skulptūras bei aktyviai dalyvaujantis grupinėse bei rengiantis personalines parodas. Jis yra sukūręs paminklus Popiežiui Jonui Pauliui II bei lietuvių aktoriui Donatui Banioniui, taip pat gavęs apdovanojimų. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai su skulptoriumi prisilies prie naujosios akmens apdirbimo technikos naudojant smėliasrovę. Dalyviai susikurs savo piešinį ant specialia plėvelę padengtos marmuro plokštelės, kuri bus raižoma ir nupučiama smėliu, taip sukuriant norimą reljefą.

 

Dirbtuvių datos: Gegužės 4; 11; 18; 25 d.

Gegužės 4 d. 11:00 – 15:00 Akmens skėlimas su Daumantu Kuču

Gegužės 11 d. 11:00 – 15:00 Akmens mozaika su Aušra Jasiukevičiūte

Gegužės 18 d. 11:00 – 15:00 Šrifto kalimas su Asta Vasiliauskaite

Gegužės 25 d. 11:00 – 15:00 Reljefas smėliasrove su Mindaugu Junčiu

Registracija: https://forms.gle/eBtd6eemWZMW4mwr9

PAPILDYTA: REGISTRACIJA UŽDARYTA. Visos vietos į dirbtuves jau užregistruotos

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Projekto metu visos dirbtuvės nemokamos

bottom of page