top of page

APIE MUS

Lietuvos dailininkų sąjungos skulptūros ir vitražo centras yra beveik pusšimtį metų veikiantis pastatų kompleksas, kuriame Lietuvos menininkai kuria istorinės atminties monumentus, skulptūras bei kūrinius viešosioms erdvėms. Tai vieta, siekianti ne tik skatinti kūrinių atsiradimą Lietuvos ir užsienio urbanistinėse erdvėse, išsaugoti skulptūros bei vitražo meno kūrimo tradicijas, bet ir atgaivinti kultūrinę veiklą Vilniaus miesto periferinėse erdvėse.

 

Šiuo metu centre reziduoja per 30 menininkų – skulptorių ir tarpdisciplininio meno kūrėjų, užsiimančių autorinių meno darbų kūryba, gaminančių bei restauruojančių skulptūras, paminklus, vitražus ar monumentaliosios dailės kūrinius. Centras priima individualius bei visuomeninius kūrinių užsakymus, kuriuos atlieka savo srities profesionalai – centro rezidentai.

Be kūrybinės ir užsakomosios veiklos, Skulptūros ir vitražo centras didelį dėmesį skiria edukacinėms veikloms ir projektams. Organizuoja įvairias kūrybines dirbtuves jaunimui bei suaugusiesiems, rengia ekskursijas po pastatų kompleksą bei kasmet organizuoja skulptūros ir vitražo meno festivalį. 

bottom of page