top of page

Spalio mėn. Skulptūros ir vitražo centre prasideda kūrybinės-edukacinės dirbtuvės

2022 m. spalio 3-21 d. Skulptūros ir vitražo centras organizuoja kūrybines-edukacines dirbtuves „Tvari kūryba“. Tai kūrybinių dirbtuvių ciklas, skirtas Naujininkų, Kirtimų, Salininkų bei kitų periferinių Vilniaus miesto rajonų gyventojams (nuo 18 m.). Jis yra orientuotas į kultūros ir šiuolaikinio meno pažinimą bei siekį atskleisti socialinę ir kultūrinę atskirtį patiriančių asmenų kūrybinį potencialą praktinių užsiėmimų metu. Dirbtuvių „Tvari kūryba“ veiklos yra orientuotos į tvarių ir ilgalaikių medžiagų panaudojimą kūryboje. Bus naudojamos antrinės ir gamtinės žaliavos, o veiklos apims skirtingas technologijas, taip leidžiant prisiliesti prie įvairių meno rūšių kūrimo, o galbūt net atrasti naują dominančią profesinę sritį. Projektas leis dalyviams tiesiogiai prisiliesti prie šiuolaikinio meno kūrimo pagrindinių principų, kuriuos jiems perteiks aktyviai meno lauke dalyvaujantys menininkai bei pedagogai:

Liutauras Griežė – skulptorius, nuolat vedantis kūrybines skulptūros, tapybos ir keramikos dirbtuves bei meno akcijas. Autoriaus kūriniai eksponuojami įvairiose Lietuvos viešose erdvėse ir visuomeniniuose ar privačiuose pastatuose, jis taip pat yra įkūręs galeriją „Meno stalčius“. Kūrybinių dirbtuvių dalyviams Liutauras Griežė praves molio lipdymo dirbtuves. Dalyviai pirmiausiai rengs individualius eskizus, kuriais naudojantis bus lipdomi moliniai reljefai, nuo kurių galiausiai nuimamos gipso formos. Tokiu būdu bus išgaunami tūriniai skulptūriniai gipso reljefai.

Edita Utarienė – dailininkė, vitražistė. Nuo kūrybinio darbo pradžios yra sukūrusi virš 40 didelės apimties vitražų viešųjų erdvių bei privačiuose interjeruose, virš 90 kamerinių vitražų, dalyvavo ir dalyvauja daugelyje grupinių parodų, simpoziumų Lietuvoje bei užsienyje. Projekto metu Edita Utarienė praves stiklo objektų kūrimo dirbtuves, kurias sudarys dvi dalys: pirmojoje bus aptariamas vitražo menas, jo istorija, technikos,  aptariama keletas interjeruose įvietintų monumentalių ir kamerinių šio meno kūrinių. Antrojoje dalyje sukepimo (fjuzingo) technika bus kuriami nedidelio dydžio vitražai sau, šeimos nariui arba draugui. Naudojant jau paruoštus įvairių konfigūracijų spalvotus ir bespalvius stikliukus, jie bus dekoruojami geležies oksidu ir dėliojamos vitražinės kompozicijos. Sutvirtinus klijais vitražai bus palikti išdegti specialioje krosnyje.

Aušra Jasiukevičiūtė – menininkė, nuolat dalyvaujanti grupinėse bei rengianti personalines parodas, kuria skulptūras viešosioms erdvėms Lietuvoje ir užsienyje. Šiuo metu A. Jasiukevičiūtė dėsto 3D dizaino pagrindus Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedroje, o kūrybinėse dirbtuvėse menininkė praves dirbtuves „3D kaukė“. Užsiėmimo metu dalyviai kurs kaukes iš kartono lakštų. Pjaustydami įvairius elementus iš kartono ir juos suklijuodami, kurs įvairiausius fantastinius personažus, už kurių pasislėpus bus galima pasidaryti smagią fotosesiją . Taip bus susipažindinama su erdvinės formos pradmenimis, įvairaus aukščio reljefais ir patiriamas erdvinio objekto persikūnijimas į personažą.

Daumantas Kučas – skulptorius, kuriantis monumentalius kūrinius, skulptūras, paminklus, aktyviai dalyvauja grupinėse parodose bei rengia personalines parodas. Net septyniolika  jo kūrinių galima pamatyti viešose erdvėse, jis taip pat veda užsiėmimus jaunimui bei rengia performansus skulptūros meno tematika. Autorius rengs dirbtuves pažengusiems „Aliuminio skulptūra“. Dirbtuvės susidarys iš trijų dalių: pirmo užsiėmimo metu vyks skulptūros sukūrimas iš putplasčio iki 20 cm dydžio; antro užsiėmimo metu vyks pasiruošimas liejimui – liečių pritaisymas, formadėžių surinkimas, užtrombavimas sausu smėlio cemento mišiniu į formadėžę; trečio užsiėmimo metu – metalo lydymas, liejimas, formų ardymas, išlietų skulptūrų apdirbimas. Kiekvienas dalyvis per tris savaites sukurs savo aliuminio skulptūrą. Taip bus mokomasi skulptūros kūrimo procesų nuo modelio iki galutinio rezultato ir supažindinama su liejimo pagrindais.

Tauras Kensminas – skulptorius, instaliacijų kūrėjas,  aktyviai užsiimantis parodine veikla Lietuvoje bei užsienyje (Italijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir kt.). Jo kūriniai priklauso Lietuvos ir užsienio muziejų bei privačioms kolekcijoms. Dalyviai Tauro Kensmino vedamose dirbtuvėse kurs mažosios plastikos skulptūrinius objektus iš gipso. Pirmoji dirbtuvių dalis apims idėjų generavimą, susipažinimą su medžiagomis, o antroji – praktinį erdvinių kūnų konstravimą naudojant vielą ir gipsą. Bus kuriamos gipsinės mažosios plastikos skulptūros bei susipažįstama su abstrakčiojo meno kūrimo principais.

 

Dirbtuvių datos:
Spalio 3 – 7 d.
Spalio 10 – 14 d.

Spalio 17 – 21 d.

Pirmadieniais:
18:00 – 18:30 Susipažinimas, ekskursija po Skulptūros ir vitražo centrą
18:30 – 20:30 Stiklo dirbtuvės su Edita Utariene

Antradieniais:
18:00 – 20:30 Mažoji plastika su Tauru Kensminu

Trečiadieniais:
18:00 – 20:30 3D kaukė su Aušra Jasiukevičiūte

Ketvirtadieniais:
18:00 – 20:30 Aliuminio skulptūra su Daumantu Kuču

Penktadieniais:
17:30 – 19:30 Molio lipdymo dirbtuvės su Liutauru Grieže

Registracija: https://forms.gle/Rbd4SHb3ZQVuTBJn9

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė

Projekto metu visos dirbtuvės nemokamos

bottom of page